düşündüm ki bilgisayarcıysam hoca da son derste tümleşik devreler diye derste makine matıgı ve anlayışını anlattıysa ve benim konuyu anladıgıma dair şüphelerim varsa azıcık,buraya yazıp tekrar düşünebilirim abi..

| |


Başlık tem otoyolu kadar uzun oldugu için özür dilerim sevgili okuyucular.şimdi ben yazıyorum çünkü anket yapmıştım ne yapmam lazım takipçilerin artmasi için diye çogunluk daha çok yaz demişti.bu yazıyı hem başlıkta yazdıgım bilgisayar dersini tekrar anlamak için,hem de bazı konularda düşüncelerimi tekrar süzmek için yazıyorum okuyucu.

Simdi hoca şöyle anlattı.ben zaten biliyordum ama yine de aklım karıştı:şimdi örnegin a yazacagız.işlemciye a bilgisi geliyor.işlemci bunu 26 sayısı olarak okuyor.ama yine birşey
anlamıyor ve bir çeviri daha yapıyor.001 101 şeklinde çeviriyi yaptıktan sonra ancak a yazdıgımızı anlamış oluyor.ama bu işlem şu anda milisaniyeler kadar hızlı.

Buraya kadar biliyordum.ama parity kodunu bilmiyordum.bu kod eşlik kodu olarak geçiyor.yani diger kodlara refakat ediyor bütün yol boyunca onları kontrol ediyor.ayrıca varsa hata buluyor.ama ne yazıkki düzeltemiyor.

şimdi ise özel hayat kısmına geçecegiz:)bilmiyor olabilirsiniz ama hiç sevgilim olmadı benim.evet hoşlandıgım ve benden hoşlananlar oldu ama sevgilim olmadı.ve bu durum
devam ediyor okuyucu.birde 14 şubat çıkarttılar şimdi efendime söyleyeyim herkez sarmaş dolaş filan.lan dedim niye ben bu anlamda yanlızım?benim tipim mi kayık yoo degil,
espri yetenegim mi yok hayır var:birgün inşaata gittik ben kepceyi aldım leonardo da vinci!:)bakınız var!ama tık yok.neyse bu yılda bunu atlattık ya çok şükür birader.bende 2 bira çekip kafayı leyla yaptıktan sonra yattım.

işte böyle.bakalım biraz saçma ve gereksiz bir konu olmuş olabilir ama biligisayar çalışma mantıgı hakkında kafası nanay bir kişi için biraz olsun faydalı olmuş olabilirim belki:)

Öpüyorum hepinizi anacım.grüşürüz:)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder